Forum generalne | mca.com.pl
Na czym polegają badania mikrobiologiczne wody? - Wersja do druku

+- Forum generalne | mca.com.pl (http://www.mca.com.pl)
+-- Dział: Inne (/dzial-inne)
+--- Dział: Offtop (/dzial-offtop)
+--- Wątek: Na czym polegają badania mikrobiologiczne wody? (/w-na-czym-polegaja-badania-mikrobiologiczne-wody)Na czym polegają badania mikrobiologiczne wody? - Zakluczona - 09-20-2017 08:51 AM

Witajcie. Niedawno usłyszałam coś o różnorodnych badaniach wody, które pozwalają sprawdzić jej zdatność do picia. Nie ukrywam, że zaciekawił mnie ten temat, bo mieszkam w pobliżu jeziora, które nie do końca wydaje mi się czyste. Chciałabym to sprawdzić. Czy możecie mi coś doradzić?


Na czym polegają badania mikrobiologiczne wody? - Prypjat - 09-20-2017 11:34 AM

A, co dokładnie chciałabyś wiedzieć? W sensie sprawdzić dokładny stan wody czy po prostu sprawdzić jaki jest stopień jej zanieczyszczenia?


Na czym polegają badania mikrobiologiczne wody? - orbitalna - 09-20-2017 12:28 PM

Z tego, co ja się orientuję to całkiem przydatne są badania mikrobiologiczne wody, które polegają na sprawdzeniu czy nie ma w niej bakterii i innych mikroorganizmów. Więcej na ten możesz przeczytać na stronie: https://www.zbadamywode.pl/jakie-badanie-wybrac/ – to jest firma, do której można wysłać próbki, żeby sprawdzić czy woda w twoim kranie nadaje się do spożycia.


Na czym polegają badania mikrobiologiczne wody? - Huzar88 - 09-20-2017 02:35 PM

Ja przeprowadzałam takie badania. Właściwie wysłałam je do firmy, w której stwierdzono, że w wodzie znajdują się bakterie coli. Od tamtego czasu regularnie sprawdzam stan wody, bo nie mam zamiaru się zarazić.


Na czym polegają badania mikrobiologiczne wody? - Zakluczona - 09-20-2017 05:12 PM

Co w przypadku, gdy okaże się, że woda jest niezdatna do picia? Można temu jakoś zaradzić?


Na czym polegają badania mikrobiologiczne wody? - sylwekratajczyk1984 - 09-20-2017 05:39 PM

Pewnie niezbędna będzie hydrochemia, czyli różnego rodzaju produkty, służące do uzdatniania wody. Możesz sprawdzić czy hydrochemia dostępna jest też w zbadamywode.pl. Wtedy byłoby to bardzo praktyczne, gdyby się okazało, że woda w Twojej studni nie nadaje się do picia.


Na czym polegają badania mikrobiologiczne wody? - Prypjat - 09-20-2017 07:13 PM

Najpierw wykonaj jednak całą analizę, mogą być nawet badania mikrobiologiczne i będziesz wtedy wiedziała, w jakim jest stanie Twoja woda. Potem zdecydujesz, co dalej.