Forum generalne | mca.com.pl
Czy w Poznaniu zakładanie terenów zielonych jest drogą usługą? - Wersja do druku

+- Forum generalne | mca.com.pl (http://www.mca.com.pl)
+-- Dział: Dyskusje (/dzial-dyskusje)
+--- Dział: Dom, ogród, remonty (/dzial-dom-ogrod-remonty)
+--- Wątek: Czy w Poznaniu zakładanie terenów zielonych jest drogą usługą? (/w-czy-w-poznaniu-zakladanie-terenow-zielonych-jest-droga-usluga)

Czy w Poznaniu zakładanie terenów zielonych jest drogą usługą? - Hrabia - 06-19-2017 06:46 AM

Jestem w trakcie budowy domu, etap surowy otwarty. Do budynku będzie przylegać a w sumie cały czas przylega niemała przestrzeń, aż się prosi o to by zrobić z niej jakiś fajny ogród. Nie mam do tych tematów głowy, żona podobnież więc tak zapytuję czy w Poznaniu są cenowo przystępne usługi związane z urządzaniem ogrodu, projektowaniem itepe?

Czy w Poznaniu zakładanie terenów zielonych jest drogą usługą? - Neptun - 06-19-2017 08:24 AM

Nie wydaje mi się żebyśmy jakoś cennikiem odstawali od średniej dla kraju. Wiadomo że w obrębie dużej aglomeracji zawsze może być nieco drożej niż np. w jakimś mniejszym mieście.

Czy w Poznaniu zakładanie terenów zielonych jest drogą usługą? - Klaudia69 - 06-19-2017 10:26 AM

Pytanie też co dla kogo oznacza drogo tanio. Wszystko jest w praktyce uzależnione od możliwości finansowych i ile kto jest w stanie wydać na tego typu rzeczy. Ja na przykład nie płaciłam wiele a ogród mam ładnie zrobiony.

Czy w Poznaniu zakładanie terenów zielonych jest drogą usługą? - urodzonypiwosz - 06-19-2017 12:41 PM

Nie płaciłaś wiele – no ale ile? Big Grin Tak to jest z cenami, wszystko subiektywnie oceniamy. Najlepiej samemu znać się na wszystkim i sobie zrobić bez płacenia za robociznę no ale życie jest życiem i tak się niestety nie da.

Czy w Poznaniu zakładanie terenów zielonych jest drogą usługą? - sylwekratajczyk1984 - 06-19-2017 01:42 PM

Na pewno nie da się powiedzieć żeby było u nas drogo. Jasne, jak ktoś będzie chciał znaleźć droższą firmę od terenów zielonych to zawsze znajdzie, ale po to jest internet żeby weryfikować takie rzeczy.

Czy w Poznaniu zakładanie terenów zielonych jest drogą usługą? - NadprzyrodzonaIwona - 06-19-2017 02:18 PM

Z tym weryfikowaniem w necie to też bywa rozmaicie, nie każda publikowana opinia jest wiarygodna. Dlatego osobiście preferuję firmy z polecenia, bez względu na to czego potrzebuję.

Czy w Poznaniu zakładanie terenów zielonych jest drogą usługą? - mamut - 06-19-2017 04:17 PM

W przypadku dużego ogrodu ten wykonawca na pewno zda egzamin http://www.ogrodyodnowa.com/tereny-zielone/. Zajmuję się nieco tymi sprawami i zakładanie terenów zielonych to tak w ogóle żyła złota – nie sądzicie nawet jaki jest popyt na takie usługi. Plusem tej sytuacji są coraz lepsze ceny bo firmy rywalizują o klientów. Zwłaszcza że ludzie chcą mieć często niestandardowe kwiaty czy krzewy ozdobne, nierzadko sprowadzane np. z Azji.

Czy w Poznaniu zakładanie terenów zielonych jest drogą usługą? - skrajna_egoistka - 06-19-2017 06:25 PM

Jeśli już zakładać ogród to lepiej w niego sensownie zainwestować. Sam trawnik i jakieś dwa badyle na krzyż to jeszcze nie jest wystarczająco by mówić o ogrodzie.