Forum generalne | mca.com.pl
Co daje informatyzacja procesów magazynowych? - Wersja do druku

+- Forum generalne | mca.com.pl (http://www.mca.com.pl)
+-- Dział: Hobby (/dzial-hobby)
+--- Dział: Technika (/dzial-technika)
+--- Wątek: Co daje informatyzacja procesów magazynowych? (/w-co-daje-informatyzacja-procesow-magazynowych)Co daje informatyzacja procesów magazynowych? - Kredytowy - 11-22-2016 05:04 PM

Witajcie! Zauważyłem, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na informatyzację procesów magazynowych, rezygnując tym samym z obiegu papierowych dokumentów. Czy w Waszych firmach też wdrożono nowoczesne systemy informatyczne, a jeśli tak, to czy przełożyło się to na usprawnienie procesów magazynowych?


Co daje informatyzacja procesów magazynowych? - tedbeuszka - 11-22-2016 05:41 PM

W mojej firmie system WMS funkcjonuje już od dawna. Mysle, że jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż papierowy obieg dokumentów. Przede wszystkim umożliwia znalezienie potrzebnych danych w zdecydowanie krótszym czasie niż przeszukiwanie papierów, nawet jeśli są one świetnie uporządkowane. Poza tym system umożliwia kompleksowe sterowanie całą logistyką i śledzenie na bieżąco każdej jednostki towarowej. Jego zaletą jest również to, iż znacznie usprawnia pracę pracowników magazynowych.


Co daje informatyzacja procesów magazynowych? - Kredytowy - 11-22-2016 06:05 PM

A gdzie znajdę szczegółowe informacje na temat systemów magazynowych dostępnych na polskim rynku? Chciałbym jeszcze więcej poczytać na ich temat, zanim zdecyduję się na ich wdrożenie w mojej firmie.


Co daje informatyzacja procesów magazynowych? - tedbeuszka - 11-22-2016 08:08 PM

Szczegółowe informacje na temat systemów magazynowych znajdują się tutaj. Jest tam mowa m.in. o zaawansowanych funkcjach tych systemów, takich jak: weryfikacja jakościowa, etykietowanie, a także obsługa dokumentacji wysyłkowej oraz integracja z kurierami. Napisano tam również o elastyczności systemów magazynowych – możliwości ich dostosowania do zróżnicowanych potrzeb biznesu oraz preferencji klientów.