Forum generalne | mca.com.pl
Jak uzyskać dobrą kawę z ekspresu? - Wersja do druku

+- Forum generalne | mca.com.pl (http://www.mca.com.pl)
+-- Dział: Inne (/dzial-inne)
+--- Dział: Dyskusje przy kawie (/dzial-dyskusje-przy-kawie)
+--- Wątek: Jak uzyskać dobrą kawę z ekspresu? (/w-jak-uzyskac-dobra-kawe-z-ekspresu)Jak uzyskać dobrą kawę z ekspresu? - Hania-Bodziony - 09-23-2016 09:14 AM

Jesteśmy z rodziną fanami kawy, kupiliśmy niedawno pierwszy ekspres i eksperymentujemy, ale jednak czegoś nam brakuje. To nie to samo, co w naszej ulubionej kawiarni. Nie wiem, o co chodzi. Czy możecie podać jakie stosujecie kawy do ekspresu? Jakie są najsmaczniejsze? Jakieś porady.


Jak uzyskać dobrą kawę z ekspresu? - NadprzyrodzonaIwona - 09-23-2016 10:19 AM

Witaj, bardzo dużo zależy od jakości wody, dobrze jest się wyposażyć w filtry do wody. Filtry są różne, możesz montować na kranie, na doprowadzeniu wody, są też różne dzbanki filtrujące, które obniżają PH wody pobieranej z kranu i tak dalej.


Jak uzyskać dobrą kawę z ekspresu? - Hania-Bodziony - 09-23-2016 10:49 AM

Rozumiem, a czy taki filtr też można zamontować w ekspresie?


Jak uzyskać dobrą kawę z ekspresu? - NadprzyrodzonaIwona - 09-23-2016 12:01 PM

Tak, dostaniesz też filtr do ekspresu do zamontowania w zbiorniczku na wodę. To ma przede wszystkim pomagać utrzymać ekspres w czystości, bo inaczej powstaje dużo kamienia, który trudno jest usunąć - i on też ma duuuuuży wpływ na smak kawy, nie mówiąc już od zdrowiu itd.


Jak uzyskać dobrą kawę z ekspresu? - Hania-Bodziony - 09-23-2016 02:02 PM

No właśnie, a jak czyścić ekspres?


Jak uzyskać dobrą kawę z ekspresu? - orbitalna - 09-23-2016 04:31 PM

Zwykłymi tabletkami do czyszczenia ekspresu podobnymi do tych jakie się stosuje w zmywarkach itp. Zasada działania jest taka sama.