Forum generalne | mca.com.pl

Pełna wersja: Na czym polegają badania mikrobiologiczne wody?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie. Niedawno usłyszałam coś o różnorodnych badaniach wody, które pozwalają sprawdzić jej zdatność do picia. Nie ukrywam, że zaciekawił mnie ten temat, bo mieszkam w pobliżu jeziora, które nie do końca wydaje mi się czyste. Chciałabym to sprawdzić. Czy możecie mi coś doradzić?
A, co dokładnie chciałabyś wiedzieć? W sensie sprawdzić dokładny stan wody czy po prostu sprawdzić jaki jest stopień jej zanieczyszczenia?
Z tego, co ja się orientuję to całkiem przydatne są badania mikrobiologiczne wody, które polegają na sprawdzeniu czy nie ma w niej bakterii i innych mikroorganizmów. Więcej na ten możesz przeczytać na stronie: https://www.zbadamywode.pl/jakie-badanie-wybrac/ – to jest firma, do której można wysłać próbki, żeby sprawdzić czy woda w twoim kranie nadaje się do spożycia.
Ja przeprowadzałam takie badania. Właściwie wysłałam je do firmy, w której stwierdzono, że w wodzie znajdują się bakterie coli. Od tamtego czasu regularnie sprawdzam stan wody, bo nie mam zamiaru się zarazić.
Co w przypadku, gdy okaże się, że woda jest niezdatna do picia? Można temu jakoś zaradzić?
Pewnie niezbędna będzie hydrochemia, czyli różnego rodzaju produkty, służące do uzdatniania wody. Możesz sprawdzić czy hydrochemia dostępna jest też w zbadamywode.pl. Wtedy byłoby to bardzo praktyczne, gdyby się okazało, że woda w Twojej studni nie nadaje się do picia.
Najpierw wykonaj jednak całą analizę, mogą być nawet badania mikrobiologiczne i będziesz wtedy wiedziała, w jakim jest stanie Twoja woda. Potem zdecydujesz, co dalej.
Przekierowanie