Forum generalne | mca.com.pl

Pełna wersja: Czy w Poznaniu zakładanie terenów zielonych jest drogą usługą?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jestem w trakcie budowy domu, etap surowy otwarty. Do budynku będzie przylegać a w sumie cały czas przylega niemała przestrzeń, aż się prosi o to by zrobić z niej jakiś fajny ogród. Nie mam do tych tematów głowy, żona podobnież więc tak zapytuję czy w Poznaniu są cenowo przystępne usługi związane z urządzaniem ogrodu, projektowaniem itepe?
Nie wydaje mi się żebyśmy jakoś cennikiem odstawali od średniej dla kraju. Wiadomo że w obrębie dużej aglomeracji zawsze może być nieco drożej niż np. w jakimś mniejszym mieście.
Pytanie też co dla kogo oznacza drogo tanio. Wszystko jest w praktyce uzależnione od możliwości finansowych i ile kto jest w stanie wydać na tego typu rzeczy. Ja na przykład nie płaciłam wiele a ogród mam ładnie zrobiony.
Nie płaciłaś wiele – no ale ile? Big Grin Tak to jest z cenami, wszystko subiektywnie oceniamy. Najlepiej samemu znać się na wszystkim i sobie zrobić bez płacenia za robociznę no ale życie jest życiem i tak się niestety nie da.
Na pewno nie da się powiedzieć żeby było u nas drogo. Jasne, jak ktoś będzie chciał znaleźć droższą firmę od terenów zielonych to zawsze znajdzie, ale po to jest internet żeby weryfikować takie rzeczy.
Z tym weryfikowaniem w necie to też bywa rozmaicie, nie każda publikowana opinia jest wiarygodna. Dlatego osobiście preferuję firmy z polecenia, bez względu na to czego potrzebuję.
W przypadku dużego ogrodu ten wykonawca na pewno zda egzamin http://www.ogrodyodnowa.com/tereny-zielone/. Zajmuję się nieco tymi sprawami i zakładanie terenów zielonych to tak w ogóle żyła złota – nie sądzicie nawet jaki jest popyt na takie usługi. Plusem tej sytuacji są coraz lepsze ceny bo firmy rywalizują o klientów. Zwłaszcza że ludzie chcą mieć często niestandardowe kwiaty czy krzewy ozdobne, nierzadko sprowadzane np. z Azji.
Jeśli już zakładać ogród to lepiej w niego sensownie zainwestować. Sam trawnik i jakieś dwa badyle na krzyż to jeszcze nie jest wystarczająco by mówić o ogrodzie.
Przekierowanie